Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları

Medikal Kimlik üzerinden kişiler tarafından yapılan işlemlerin  ve bu işlemlerde kullanılan bilgilerin güvenliğini sağlamak açısından temel olarak görülen kurallar aşağıda belirtilmiştir. Medikal Kimlik sistem ve görsel alt yapısının güvenilir bir şekilde kişilere sunulması ile ilgili ihtiyaç duyulan önlemleri yerine getirmiştir.


·         Kişisel Verilerin Güvenliği 

Kullanıcıların Medikal Kimlik web sitesinde sunulan hizmetlere erişimi ve kişisel bilgileri güncelleme amaçları ile  Medikal Kimlik ile paylaşmış olduğu bilgileri, yalnızca Medikal Kimlik tarafından görevlendirilmiş ve sisteme erişim , görüntüleme hakkı olan sistem yöneticileri tarafından Medikal Kimlik sisteminin güvenliğini ve tutarlılığını sağlamaya yönelik kullanılabilir.


Kişilerin Medikal Kimlik ile paylaşmış olduğu bilgiler,kişilerin onayı dışında ya da yargı kararı ve /veya  yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşa hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacak ya da verilmeyecektir. Yasal düzenlemelerle bu bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum tekamül etmediği sürece hiçbir istisna ile bu bilgiler açıklanmayacaktır.


·         Telif Hakları

Medikal Kimlik’in hazırlanmasında kullanılan tasarım ve yöntem bilgisi konusundaki telif hakları Medikal Kimlik’e aittir. Üçüncü şahıs ve/veya firmalara ait materyaller dışında kalan, Medikal Kimlik ‘e rekabet avantajı sağlayan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları Medikal Kimlik ‘e aittir.


·         Sorumluluk Sınırları

Medikal Kimlik diğer işletmelerle birlikte çalışabilirliği, bu işletmelerin internet sitelerine bağlantı vererek ve/veya  bu işletmelerin internet servislerini arayüzler üzerinden sunarak sağlamaktadır. Gizlilik Politikası’nda yer alan taahhütler yalnızca Medikal Kimlik alanının kullanımında geçerlidir ve bağlantı olarak yönlendirme yapılan internet siteleri ve sitelerin kendilerine ait hizmetlerini kapsamaktadır.


Bağlantı ile Medikal Kimlik ‘ten   ulaşılan internet sitelerinin kullanımı ile ilgili gizlilik ve kullanım şartları o siteler tarafından belirlenmektedir. Bu sitelerden alınıp kullanılacak bilgilerden, o site tarafından takip edilen etik ilkelere , gizlilik prensiplerine uymamaktan kaynaklanacak herhangi bir sistemsel ve görsel kalite kaybı ve bunun doğurabileceği maddi ve/veya manevi zararlardan hiçbir biçimde Medikal Kimlik  sorumlu tutulamaz.