Medikal Kimlik'e Neler Yazılmalıdır?

Medikal Kimlik takınız sadece bir aksesuar değildir, kendinizi güvende hissetmeniz adına baskısı size özel tasarlanmış faydalı bir takıdır. Medikal Kimlik takılarının ön yüzünde küresel tıp sembolü vardır, bu sembol takınızın sağlık bilgilerinizi içeren bir takı olduğunu vurgular. Sağlık bilgileriniz verdiğiniz bilgiler doğrultusunda lazer baskı yoluyla takınıza yazdırılır.


Adınız, soyadınız – Sağlık kurumlarında sizinle ilgili bilgilere rahat ulaşmak adına yazılmalıdır
Önemli Sağlık Durumları- Diyabet, yüksek tansiyon, epilepsi, kalp ritm bozukluğu, alzheimer ve bunun gibi birçok sağlık durumu size yapılacak sağlık müdahalelerinde hayati önem taşır. Sizin adınıza zaman kaybı ve gereksiz tahlil ve testlerin önüne geçmek için ve en önemlisi anında, yerinde tedavi için taşıdığınız önemli hastalıklar yazılmalıdır.
İlaçlar- Sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ve başka ilaçlarla etkileşim halinde tehlike arz edecek ilaç varsa ürününüze yazdırmalısınız. Özellikle çoklu ilaç kullanımı hastanın tedavisine başlamadan önce mutlaka verilmesi gereken bir bilgidir. Bu konuda doktorunuza danışabilirsiniz.
Alerjiler- Taşıdığınız alerjiler mutlaka yazılmalıdır. Kendinizi ifade edemeyeceğiniz durumlarda verilmesi gereken en önemli bilgilerden biridir. Besin, ilaç, böcek ısırmaları alerji hastaları için ölümcül olabilir.
Acil Durumlar İçin İletişim Bilgileri- Acil durumlarda haber verilecek kişi bilgileri herkes için önemlidir, özellikle çocuklar, alzheimer hastaları, epilepsi hastaları için mutlaka yazılmalıdır.

Size ait kritik bilgilerin neler olduğu konusunda kararsızlığınız varsa doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Genel sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak sizin için net bilgileri doktorunuz verecektir.


Lazer baskı kalıcıdır, üretim sonrası değişiklik yapılamaz. Bilgilerinizi girdikten sonra, yazım hataları için kontrol edin ve eksik bir bilgi kalmadığından emin olun.