MEDİKAL KİMLİK NEDEN ÖNEMLİ?

Kronik bir sağlık durumunuz, besin ya da ilaç alerjiniz varsa veya etkileşimi riskli ilaçlar kullanıyorsanız doktorunuz üzerinizde uyarıcı bir bilgi taşımanızı tavsiye edecektir. Bu bilgiler acil durumlarda hayati önem taşır.


MEDİKAL KİMLİK ÜRÜNÜNÜN FAYDALARI?

Medikal Kimlik ürünü hayat kurtarır; ambulans çağrılarını azaltır, gereksiz hastaneye gidişlerin önüne geçer, acil durumlarda anında çözülecek sağlık problemlerini büyük bir kriz haline dönüşmesini engeller. Herhangi bir acil durumda medikal kimlik ürününüz siz konuşamayacak durumda olsanız bile sizin adınıza konuşacaktır.

Tıbbi hataların yarısı acil durumlarda ilk verilen bilgilerin eksikliğinden, yetersizliğinden ya da yanlışlığından kaynaklanır. Medikal kimlik mücevheri taşımak bu hataları engellemek açısından çok önemlidir.

Hızlı tanı etkili tedavi için önemlidir, ancak yaygın rahatsızlıkların belirtileri kolaylıkla yanlış teşhis edilebilir.

Medikal kimliğinize yazılmış sağlık durumunuzun kısa bir açıklaması, uygun ve zamanında tıbbi bakım sağlar.

KİMLER MEDİKAL KİMLİK ÜRÜNÜ KULLANMALI?

Medikal Kimlik ürünü kullanmak için birçok sebep var. Belli bir sağlık problemine sahip olan insanlar Medikal Kimlik takılarını acil durumlarda müdahale eden sağlık personelini bilgilendirmek için takarlar. Medikal Kimlik mücevheri kan grubu, ilk aranacak kişi bilgisi için de kullanılır.

Doktorlar tarafından medikal kimlik takısının öneminin vurgulandığı hastalıklara örnekler; Besin, ilaç, Böcek Alerjileri
Alzheimer, Amnezi
Dolaşım ve Kan Bozuklukları
Antikoagülan ve Kan İnceltici Kullananlar
Kalp Hastalıkları
Özel İlgi Gereken Çocuklar
Amfizem
Nefes Bozukluğu
Epilepsi
İşitme Kaybı/Cihazı
Hiper tansiyon
Böbrek Yetmezliği
Felç Riski
Akciğer Problemleri
Orak Hücre Hastalığı
Kanser Hastaları
Çoklu İlaç Kullanımı
Turet Sendromu